Nicetoimikunnan toiminta käyntiin

Nicetoimikunnan toiminta käyntiin

MYPAn uuden strategian yksi merkittävimmistä tavoitteista on ottaa avoimesti kaikki MYPA-yhteisöön kuuluvat mukaan seuran toimintaan. Yhteisöllisyyden ollessa yksi seuran tärkeimmistä arvoista, on päätetty käynnistää täysin uudenlainen harrastetoiminta, Nicetoimikunta.

Perustettavan ryhmän tarkoituksena on suunnitella ja toteuttaa MYPAan liittyviä tempauksia. Lisäksi ryhmä voi osallistua esimerkiksi talkootyöhön MYPan ottelu - ja muissa tapahtumissa sekä Reunan kirjakaupan tapahtumissa. Tässä hyvän mielen harrasteporukassa saa toteuttaa itseään ja osaamistaan vaikkapa MYPA-aiheisten käsitöiden teon merkeissä.

Toimikunnan ensimmäinen tapaaminen on keskiviikkona 19.2.2020 klo 18 Reunan kirjakaupassa (Myllykoskentie 17). Toivotamme kaikki toiminnasta kiinnostuneet tervetulleeksi paikan päälle.

Lisätietoja Pirkko Itälältä / 040 546 5199